szkolenia lotnicze, polecicie ?

szkolenia lotnicze, polecicie ?

Czy zdobycie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

vincek

Posty: 4

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Klara323

Posty: 2

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

Black_Riot

Posty: 3

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

TomekK

Posty: 7

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Black_Riot

Posty: 8

 
Z tego, co wiem licencje pilota można pozyskać, natomiast trzeba też wiele się uczyć. Dzisiaj każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, iż nie wszyscy od razu zaliczają.

yarofe

Posty: 6

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

090913123

Posty: 3

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, lecz koszty były za wysokie. Do tego jeszcze niezbędny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, lecz to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

laluniek

Posty: 9

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

kLINER

Posty: 19

 
Kocham latanie, natomiast na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje możliwości wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, iż same koszty kursu są wysokie. Kupowanie samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

Kitas

Posty: 3